Konut projeleri özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Sosyal olanakları, modern mimarileri, kültürel ve eğitim olanakları ile konut tercihlerini bir adım ileriye taşıyan konut projeleri, peşinatsız ev sahibi olma ve ödeme avantajları ile de ön plana çıkmıştır.

İzmir'de hızla artan konut projeleri konut alım-satımına yeni bir boyut kazandırmıştır. Türkiye'nin büyük inşaat firmaları tarafından başlatılan ve daha sonrasında pek çok yerel inşaat firmasınında katıldığı konut projeleri konusunda hemen hemen her ilçede bir konut projesine rastlamak mümkündür.

1+1 stüdyo dairelerden villa projelerine kadar pek çok farklı tipte ve mimaride ve farklı konumda konut projelerine rastlamak mümkündür. İzmir merkezde yer alan konut projelerinin yanısıra, Çeşme, Alaçatı, Menemen, Narlıdere gibi pek çok ilçesinde de konut projeleri yapılmaya başlanmış hatta pek çoğunun satışları tamamen tamamlanmıştır. Son dönemdeki en güncel konuş projelerinden bazıları; Folkart Time, Kavuklar Bornova, Park Yücesoy Çiğli, Flex Life Çiğli'dir.

Konut projelerinden ev almak çoğu zaman bütçenizi zorlayacağınızı düşündürsede, lansmana özel fiyatları yakalamanız halinde çok uygun fiyatlara ev sahibi olmanız mümkündür.